raniKlik logo raniKlik logo
Korisnički profil
Uređivanje profila
Postavke računa
Odjava
  • Početna
  • O nama
    • HURID
    • raniKLIK
    • Projekt DOBRO
  • Obavijesti
    • Sve obavijesti
  • Pretraživanje
    • Tražilica
    • Kako pretraživati
    • Ocijenite tražilicu
  • Kontakt
  • Uključite se
  • Prijava
  • Registracija
  • Prijava
    Zaboravili ste lozinku?
  • Registracija
    Obitelj Stručnjak
    Otvaranjem korisničkog računa prihvaćam uvjete korištenja.

ili

Pretražite našu bazu
Lokacija
Odaberite županiju i/ili mjesto
Stručnjaci
Odaberite željene stručnjake
Teškoća i ustanova
Odaberite vrstu razvojnog rizika ili teškoće te tip ustanove
Lokacija
Odaberite županiju i/ili mjesto
Stručnjaci
Odaberite željene stručnjake
Teškoća i ustanova
Odaberite vrstu razvojnog rizika ili teškoće te tip ustanove
Stručnjak
Lokacija
Odaberite županiju i/ili mjesto
Stručnjaci
Odaberite željene stručnjake
Teškoća i ustanova
Odaberite vrstu razvojnog rizika ili teškoće te tip ustanove
Vrsta razvojnog rizika ili teškoće
Tip ustanove
Napredna pretraga

Obavijesti

09
11
2021
Prijavi

Ako smatrate da se u obavijesti krše pravila korištenja, molimo vas da nam to javite.
Upišite kratko obrazloženje.

Rana intervencija u vašem domu, po pristupačnim cijenama

Terapija od sada dostupna u vašem domu na području Grada Zagreba! Fokus je na razvoju funkcionalne komunikacije, samostalnosti u provođenju dnevnih rutina, te na toleriranju i kooperaciji.
Mjesečna terapija sastoji se od 16 školskih sati mjesečno (90min 2x tjedno), a cijene se kreću od 75kn - 125kn po školskom satu, ovisno o proporciji sati uživo odnosno na daljinu.
Mjesečne cijene uključuju procjenu i pisani plan i program rada, te edukacije, savjetovanja i predloške materijala potrebnih roditeljima kako bi terapiju naučili provoditi samostalno tokom dnevnih rutina.
Roditelji koji se ne žele obvezati na mjesečnoj razini mogu plaćati individualnu terapiju po cijeni od 125kn po školskom satu, odnosno 250kn po blok satu.
Imate pitanja? Kontaktirajte nas za besplatnu konzultaciju!

Bihevioralna Terapija Verbo
Prikaži više 1
11
11
2019
Prijavi

Ako smatrate da se u obavijesti krše pravila korištenja, molimo vas da nam to javite.
Upišite kratko obrazloženje.

Suradnjom do mreže rane intervencije u djetinjstvu - izvještaj s dvanaestog predavanja održanog 7. studenoga 2019.

Dvanaesto predavanje iz ciklusa „Suradnjom do mreže rane intervencije u djetinjstvu“, koju već treću godinu HURID priređuje u okviru javnih tribina „Članovi za članove i zainteresiranu javnost“, održao je 7. studenoga 2019. tim iz Centra za rehabilitaciju Zagreb – podružnica Sloboština. Prikaze rada na vrlo sadržajan i zanimljiv način priredile su Teodora Not, predstojnica podružnice Sloboština, Smiljana Eljuga, voditeljica Odjela stručne podrške u obitelji i Tena Matijaš, voditeljica Kabineta za ranu intervenciju. U završnom dijelu tribine održan je okrugli stol Klikni za stručnjaka!, s ciljem predstavljanja alata za povezivanje stručnjaka – tražilice usluga www.raniKLIK.hr, a vodila ga je izvršna direktorica HURID-a Marina Šimanović.

Rad podružnice Sloboština Centra za rehabilitaciju Zagreb u okviru koje se odvija i rad s djecom s teškoćama u razvoju rane i predškolske dobi predstavila je predstojnica podružnice mr. sc. Teodora Not. Podružnica Sloboština u sustavu je socijalne skrbi. Svojim programima pruža kompleksnu rehabilitaciju i podršku djeci i njihovim obiteljima kroz usluge rane intervencije, psihosocijalne podrške u obitelji i samoj podružnici, osnovnoškolskog odgoja i obrazovanja, pomoći pri uključivanju u programe redovitog odgoja i obrazovanja te uslugom boravka. Programima je obuhvaćeno više od 220 djece. Kao profesionalna zajednica, ova ustanova promiče suvremene trendove u radu i prihvaćanju djece s teškoćama u razvoju, obitelji usmjeren pristup uz partnerski odnos i osnaživanje te djeluje prema načelima transdisciplinarnosti. Podružnica je veoma aktivna u stvaranju širokog dijaloga s lokalnom zajednicom te njeguje inkluzivni pristup.

Odjel Stručne podrške u obitelji predstavila je Smiljana Eljuga, prof. koja vodi Odjel i istovremeno je dugogodišnji pružatelj stručne podrške u obiteljima djece s teškoćama u razvoju. Ustanova je još 1980. godine otvorila novi program koji je uključivao dolazak stručnjaka edukacijske rehabilitacije u obitelj djeteta s teškoćama u razvoju. Program se pokazao izuzetno uspješan i opravdan sve do današnjih dana te se kontinuirano usavršava, ali i raste broj korisnika, kao i broj stručnjaka koji pružaju podršku. Ciljevi programa su: osnaživanje roditelja kroz partnerski odnos i individualiziranu podršku, koordinirana i cjelovita podrška djetetu te podrška kod tranzicije djeteta u druge programe. Odjel pruža podršku za 96 djece s teškoćama u razvoju od 3 do 7 godina, a 78 njih su ujedno i polaznici vršnjačkih skupina u vrtićima Grada Zagreba. U Odjelu Stručne podrške u obitelji radi 13 stručnjaka edukacijske rehabilitacije, a stručnjake drugih profila dijele s drugim odjelima iz podružnice Sloboština Centra za rehabilitaciju Zagreb. Cjelokupni rad zasniva se na timskom pristupu (edukacijski rehabilitator, psiholog, socijalni radnik, logoped, SI terapeut), a nositelj programa je rehabilitator.

Treći dio prikaza pod nazivom „Rana intervencija u Centru za rehabilitaciju Zagreb - podružnica Sloboština“ održala je specijalistica rane intervencije Tena Matijaš prikazavši rad Kabineta za ranu intervenciju. Prikazani su način prijema djece u program rane intervencije, ciljevi i program rada, kao i usluge grupnog rada – Iskustvene igraonice i Mala škola te grupe podrške za roditelje „Opušteno roditeljstvo, sretno djetinjstvo“. Kroz kratke videozapise prikazana je rana razvojna procjena, provođenje programa u suradnji s roditeljima te grupne aktivnosti usmjerene na pripremu djece za vrtić. Kao novitet istaknuto je proširenje usluge rane intervencije kroz ESF projekt „Život u mom domu” i ostvarenje suradnje sa Službom zdravstvene zaštite predškolske djece Doma zdravlja Zagreb - Centar.

Okrugli stol „Klikni za stručnjaka!“ je pokazao kako tražilica usluga www.raniklik.hr teži istim ciljevima kao i tribine „Suradnjom do mreže rane intervencije u djetinjstvu“ jer želi roditeljima olakšati put do pružatelja usluga i ohrabriti ih da to učine ako primijete zabrinjavajuće znakove u razvoju svog djeteta, zalaže se za timski pristup koji nadilazi granice pojedinog sektora ili ustanove te njeguje obitelji usmjeren pristup. Dva prikazana kratka promotivna videozapisa imala su cilj motivirati prisutne da provjere ima li ustanova u kojoj rade svoj profil, osuvremenjuje li se profil kontinuirano aktualnim podacima o radu te da pridonesu da se to dogodi.

Rasprava je pokazala veliki interes za stvaranje sustava i dobre povezanosti među pružateljima usluga te potrebu izrade protokola suradnje koji će osigurati kvalitetniju i dostupniju podršku djeci s razvojnim rizicima ili teškoćama i njihovim obiteljima.

12.-predavanje-clanovi-za-clanove_slobostina_.pdf
marina.simanovic@hurid.hr
Prikaži više 0
21
03
2019
Prijavi

Ako smatrate da se u obavijesti krše pravila korištenja, molimo vas da nam to javite.
Upišite kratko obrazloženje.

Poziv – radionica o tražilici raniKLIK za OCD-ove iz Brodsko-posavske županije – 28.03.2019.

Pozivamo sve zainteresirane članove i zaposlenike organizacija civilnog društva s područja Brodsko-posavske županije da nam se pridruže na radionici o tražilici raniKLIK koja će se održati u četvrtak 28.03.2019. s početkom u 15,00 sati na dislociranom studiju Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti u Slavonskom Brodu (Ivana Gundulića 20, Slavonski Brod).

Radionica se organizira u svrhu informiranja organizacija civilnog društva s područja Brodsko-posavske županije o funkcionalnostima tražilice raniKLIK i korištenja podataka s tražilice za zagovaranje rane intervencije kod lokalne samouprave. Navedeno je nužno zbog postojanja društvene potrebe popunjavanja baze podataka o pružateljima usluga u ranoj intervenciji iz svih uključenih sektora (obrazovni, zdravstveni, socijalni, civilni sektor) te korištenja tražilice raniklik.hr u informiranju roditelja i povezivanju stručnjaka.

Ukoliko ste zainteresirani i planirate sudjelovati na radionici, molimo da se prijavite za sudjelovanje na e-mail: marijana.kralj@hurid.hr.

Veselimo se zajedničkom druženju!

Marijana Kralj
Prikaži više 0
19
02
2019
Prijavi

Ako smatrate da se u obavijesti krše pravila korištenja, molimo vas da nam to javite.
Upišite kratko obrazloženje.

Poziv - ciklus „Članovi za članove i zainteresiranu javnost“

Hrvatska udruga za ranu intervenciju u djetinjstvu (HURID) u suradnji sa Sekcijom za razvojnu psihologiju rane i predškolske dobi HPD-a i Sekcijom za psihologiju razvojnih teškoća i invaliditeta HPD-a u povodu 12. tjedna psihologije u Hrvatskoj poziva Vas na desetu raspravu u okviru ciklusa „Članovi za članove i zainteresiranu javnost“ 22. veljače 2019. od 12 do 14 sati na Tribini Grada Zagreba, Kaptol 27, Zagreb.

Nastavljamo s upoznavanjem pružatelja usluga te kritičkim propitivanjem opsega i kvalitete suradnje u otkrivanju, dijagnostici i podršci kod poremećaja rane dobi, a ovog smo puta usmjereni na poremećaj iz spektra autizma. Ovaj poremećaj pobuđuje sve veće zanimanje naše stručne javnosti te više negoli i jedan drugi razvojni poremećaj traži multidisciplinarni pristup i dobru suradnju stručnjaka, kako međusobno, tako i s roditeljima i različitim dionicima u sektorima zdravstva, obrazovanja i socijalne skrbi. Stoga je tema suradnje kod poremećaja iz spektra autizma pravi izazov o kojem ćemo raspravljati u Tjednu psihologije s ciljem međusobnog upoznavanja i još boljeg zadovoljavanja složenih potreba djeteta i obitelji.

U uvodnom dijelu predstavit će nam se Centar za autizam Zagreb osnovan još 1983. godine. U svom sastavu od samog početka ova ustanova ima predškolski program za djecu s autizmom. Do 1996. godine ustanova je u svom sastavu imala Odjel za dijagnostiku i diferencijalnu dijagnostiku i krizna stanja. Posljedice zatvaranja tog Odjela osjećaju se i danas.

O svojim iskustvima suradnje s drugim strukama i roditeljima, o uspjesima i dvojbama govorit će predstavnice obje suorganizacijske sekcije HPD-a, a upoznat ćemo i tražilicu usluga www.raniKLIK.hr koju HURID razvija kao jedan od alata za povezivanje stručnjaka što je nužno zbog postojanja društvene potrebe popunjavanja baze podataka o pružateljima usluga u ranoj intervenciji iz svih uključenih sektora (obrazovni, zdravstveni, socijalni, civilni sektor) te korištenja tražilice raniklik.hr u informiranju roditelja i povezivanju stručnjaka. Radionica o tražilici jedna je od aktivnosti (E 3.2.5.) u sklopu projekta „Doprinos boljitku rane intervencije putem društveno korisnog učenja u Gradu Zagrebu i Brodsko-posavskoj županiji - DOBRO“ koji provodi Hrvatska udruga za ranu intervenciju u djetinjstvu (HURID) u partnerstvu s Edukacijsko-rehabilitacijskim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu i Fakultetom za odgojne i obrazovne znanosti Sveučilišta J.J. Strossmayera u Osijeku (aktivnosti se provode na dislociranom studiju u Slavonskom Brodu).

Marijana Kralj
Prikaži više 0
08
02
2019
Prijavi

Ako smatrate da se u obavijesti krše pravila korištenja, molimo vas da nam to javite.
Upišite kratko obrazloženje.

Radionica o suvremenom pristupu u ranoj intervenciji u djetinjstvu – 14.02.2019.

Pozivamo članove i zaposlenike organizacija civilnog društva s područja Grada Zagreba koje djeluju u području rane intervencije i brige za djecu rane dobi da nam se pridruže na radionici o suvremenom pristupu u ranoj intervenciji u djetinjstvu koja će se održati u četvrtak 14.02.2019., od 11:00 do 13:00 sati na Edukacijsko-rehabilitacijskom fakultetu (dvorana P10), Borongajska cesta 83f, Zagreb. Radionica se provodi sa svrhom jačanja stručnih, analitičkih i zagovaračkih aktivnosti organizacija civilnog društva.

Kako se danas naglo razvijaju različita visokotehnološka rješenja koja djeci s komunikacijskim teškoćama omogućuju višu razinu komunikacijske kompetencije, a kako bi sudionici radionice stekli uvid u različita komunikacijska rješenja, demonstrirat će im se uporaba moderne tehnologije u svrhe poticanja ranog razvoja. Visokotehnološka rješenja odnose se na različite prijenosne uređaje kao što su tableti i specijalizirani uređaji kojima se može upravljati pogledom ili laganim dodirom.

Radionica je prijavljena za bodovanje Hrvatskoj komori edukacijskih rehabilitatora, Hrvatskoj psihološkoj komori te Hrvatskoj komori socijalnih radnika. Za druge struke, zamolbu za bodovanje pri stručnim udruženjima poslat ćemo pojedinačno, na zahtjev sudionika radionice.

Ukoliko ste zainteresirani za sudjelovanje na radionici, molimo da pošaljete svoje ime i prezime i naziv organizacije ispred koje dolazite na e-mail adresu: marijana.kralj@hurid.hr kako bismo mogli planirati broj sudionika radionice. Za sve dodatne informacije obratite se Marijani Kralj, asistentici voditeljice projekta DOBRO na e-mail: marijana.kralj@hurid.hr.

Radionica se organizira u sklopu projekta "Doprinos boljitku rane intervencije putem društveno korisnog učenja u Gradu zagrebu i Brodsko-posavskoj županiji - DOBRO" kojeg provodi Hrvatska udruga za ranu intervenciju u djetinjstvu (HURID) u partnerstvu s Edukacijsko-rehabilitacijskim fakultetom u Zagrebu i Fakultetom za odgojne i obrazovne znanosti Sveučilišta J.J. Strossmayera u Osijeku.

Marijana Kralj
Logoped
Socijalni radnik
Psiholog
Rehabilitator (defektolog)
Glasovno-govorno-jezične teškoće
Prikaži više 1
Tražilica je razvijena u partnerstvu i uz potporu
  • UNICEF
Izrada stranice:
Dream Implementation Implementacija Snova

Uključite se!

Donirajte uplatom na HURID-ov žiro račun

HURID-ov račun: 2360000-1102008901 (Zagrebačka banka), s pozivom na broj 1706.
HURID-ov OIB: 61696311437
HURID-ov IBAN: HR3423600001102008901

HURID | © Sva prava pridržana
Uvjeti korištenja
Za uređivače: Prijava
Sadržaj internetske stranice isključiva je odgovornost Hrvatske udruge za ranu intervenciju u djetinjstvu (HURID). Stajališta izražena na ovoj internetskoj stranici isključiva su odgovornost Hrvatske udruge za ranu intervenciju u djetinjstvu (HURID-a) i ne odražavaju nužno stajalište Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske.

Dorada tražilice sufinancirana je sredstvima Europske unije iz Europskog socijalnog fonda.